Úgy alakult, hogy a két nagy fiam ovijába vásárfiaként meggymagpárnákat készítettem a Mihály napi vásárra. Már tavaly is vittem egy adagot, szintén ugyanezen alkalomból, és már akkor is elcsodálkoztam, hogy az óvónőnek újdonság volt a meggymaggal töltött párna.
Idén sem volt ez másként, most az internetre feltöltött képek alatti kommentekben érdeklődtek többen, hogy mi is az a meggymagpárna, mivel jobb, több, másabb, mint a különféle magokkal, vagy nikecelldarálékkal töltött párnácskák?
Összegyűjtöttem néhány információt, hátha másnak is hasznos lesz, most, hogy beköszöntött az ősz – nem, sajnos nem lesz mindig ilyen gyönyörű vénasszonyok nyara!
A meggymag gyógyító hatása már régóta ismert, évszázadok óta használják a népi gyógyászatban, de a modern orvoslás is egyre gyakrabban vizsgálja, különösen a meggymagolaj változatos és pozitív hatásait.
Hogy mire jó a meggymagpárna?
– Lehűtve duzzanatok, puklik lelohasztására, jó rovarcsípések okozta fájdalom és viszketés enyhítésére, hideg borogatásra, láz elleni hűtésre, gyulladásra, kisebb fokú égési sérülésekre, de a kánikula elleni küzdelemben is jó hasznát vehetjük.
A meggymagpárnánkat a fagyasztóban, egy külön zacskóba téve hűtsük le pár óra alatt. A felolvadás után nem csapódik le a meggymagokból pára, így nem fog nedves foltot hagyni sehol. Sokkal jobb, mint mondjuk egy zacskó fagyasztott borsó!
– Melegített állapotban babáknak hasfájásra, anyukáknak menstruációs görcsökre, a család minden tagjának fülfájásra, fogfájásra, izomgörcsökre, ízületi fájdalmakra, húzódásokra, remek feszültségoldó, de akár ágymelegítőnek is kiváló!
Életem egyik legnagyobb felismerése volt, mikor rájöttem, hogy a pár hónapos gyerekem azért ébred fel azonnal, ahogy leteszem aludni az ágyába, mert az ágyneműje jóval hidegebb, mint amennyire mi összeizzadtunk szoptatás közben. Így előkerült a meggymagpárna, ami melegen őrizte az ágyát, amíg a gyerek bele nem került.
S hogy miért jobb, mint a sópárna? Egyrészt kellemes illata van, komolyan, mint egy finn szauna! S ezt még illóolajok csepegtetésével tovább fokozhatunk – egy meleg levendulaillatú meggymagpárna az ágyadba, hm? Másrészt 20-30 percig is tárolja a hőt, fokozatosan leadva azt, így nagyon sokáig élvezhetjük jótékony hatását.
Melegíteni sütőben vagy mikróban lehet, utóbbiban inkább kis teljesítményen, fél-1 percig. Vigyázzunk, a túlmelegített meggymagpárna égési sérüléseket okozhat, ezért óvakodjunk a túlmelegítéstől!
Jó fizikai tulajdonságai miatt sokáig tartja a hőt, legyen az hideg vagy meleg.
A meggymagpárna jól szellőzik, allergiások, asztmatikus tünetektől szenvedők is használhatják, atkáknak, egyéb élősködőknek nem ad táptalajt.
Mosható kíméletesen kézzel és géppel, alacsony hőfokon, de azonnal szárítani kell, és addig, amíg az utolsó meggymagszem is tökéletesen meg nem száradt. A száradási idő akár 2-3 nap is lehet!
A párnát jól szellőző helyen tároljuk!
Minimális varrási ismerettel mi magunk is elkészíthetjük, ha nyár elején kellően előrelátóak voltunk, és összegyűjtögettük a magokat. Ha idén már eltékozoltuk ezt a pompás lehetőséget, akkor igényeink szerint beszerezhetünk egyszerű, mintás pamuthuzatba varrt meggymagpárnát a legtöbb drogéria polcáról, de a kézművesek is örömmel készítenek nekünk egyedi, mívesebb, duplahuzatos darabokat!

Szeretnék érdeklődni magból milyen mennyiséget kell felhasználni egy párnához ?Köszönöm szépen a segítséget .Ibolya