URSULA

Szülés után szupertrendin

Úgy hallottam, van egy olyan trend mostanában, hogy az anyukák szülés után full sminkben fényképeztetik magukat. Szülés után, értsd: szülés után azonnal, magzatmázas babával a mellkasukon. Azon túl, hogy ennek mi értelme, azt sem tudom, hogyan viszik végbe az akciót.

Mondjuk, amikor bemennek a kórházba, a szülésznő mellett hívják a fotóst és a sminkest is? És azok a szülésznő, az orvos, a csecsemős nővér és a többiek mellett toporognak a kitolásnál, hogy a megfelelő pillanatban ott teremhessenek? Vagy kint, az ajtó előtt várják, hogy szólítsák őket?

Majd amikor az anyuka még tiszta zizi a hormonoktól meg a fájdalomtól, a gyerek kúszik a melle felé, int a sminkesnek, aki egy vattával rohan, letörli az izzadságot, már keni is ecsettel az alapozót, kell egy kevés nyilván, mondjuk egy tizenkét órás vajúdás után, aztán megkéri a kismamát, hogy most csukja be a szemét, eközben a pici már közelít az anya bimbójához, esetleg az orvosok valamit matatnak a köldökzsinórral, lehet, hogy el is vágják, de az anyuka kooperál a sminkessel, hogy a lényeg meglegyen, lefelé néz, majd felfele, egy laza füstös, vagy menyasszonyihoz hasonlító csillámporos szülős smink… És ceruzával körbe a szájat, nehogy rossz legyen a vonala, majd rúzs, púder, pirosító, közben persze vérzik, varrják esetleg a gátsebet, a manó éppen rácuppanna a mellére, kár, hogy az outfitre kell figyelni, és valljuk be, nem a legjobb fotó, kicsit illetlen, ha a gyerek a mellen van, a facebook is megcenzúrázhatja, szóval inkább ne engedjük még szopni azt a babát egy pillanatig, és akkor egy mosoly, melyen nem látszik, hogy húsz perccel azelőtt konkrétan majdnem meghalt, vagy úgy nyomott, hogy érezte, szétszakad mindene, nem, a lényeg, hogy lássák, milyen tuticsini anyuka ő, szóval ránézünk a fotósra, csííííz, azért úgy, hogy a gyerek is látsszon egy kicsit, huh, megvan… biztos megvan? nem kell még egy? jó, akkor megfürdethetik végre a kicsit, úgy is készüljön róla meg rólunk egy-két szuperszexi fotó, hogy azonnal, real time küldhessem az okos telóval a barátoknak, csak hogy értesüljenek, és remélem, tíz percen belül lesz legalább harminc lájkom, mert különben soha senkinek a gyerekét nem fogom kedvelni a face-en, azt most megmondom.

 170884283

Most tényleg.

Nooooooormális?

Tagadjuk már le, hogy valami olyasmi történt velem, amiben nem tudtam megtartani a trendi, komform, jól elfogadható, szépséges lényemet. Nehogy mások azt higgyék, kiléptem a komfortzónámból, valami totál ismeretlen helyen voltam, és olyan erők működtek bennem, amiket nem tudtam kezelni…

Á, nem. Lementem a közértbe, csak kicsit túlsminkeltem magam az akcióhoz.

Ja, és itt egy gyerek mellesleg.

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. schwesterke says:

    Én szerettem volna olyan szülőszobás képet, amit bátran meg lehet mutatni a családban (nem az interneten bárkinek), s ezért igyekeztem betakarni magam a lepedővel, amit ránk terítettek. Ennek ellenére a legtöbb képen a csupasz mellem látszik premier plan-ban a fél képet betöltve. 😛 Sminkelni amúgy sem szoktam, de mondjuk fésülködni sem jutott eszembe utána, igyekeztem inkább a babára és a pillanatra koncentrálni. Az első szerelmem anyukája mesélte, hogy szülés után neki az volt az első, hogy elővette a szemceruzáját. Úgy látszik, már 30 évvel ezelőtt is voltak ilyen anyukák. 🙂

  2. Ardai Hajnalka says:

    Tényleg vannak ilyenek?
    Na, én nem akartam fotóra kerülni szülés után. 🙂 Vagy a gyereket is sminkelik, hogy ne legyen piros, vagy gyűrött?

  3. Lárifári says:

    Pedig valahol zseniális…. összeegyezteti az anya szerepet a női szereppel…. 😉 A teljesség maga, nem értem, mért nem érzitek… 😀
    Viccen kívül, szétcosmózott agyú nők betegsége lehet ez. Nagyon fura, hogy tud a sminkre gondolni bárki ebben a helyzetben. Bár az alapozó lehet, hogy megvédi az anyává válás sokkoló élményétől… és pont ez a pláne benne!

  4. Katka22 says:

    Hát ez egy nagyon jóóó írás! 🙂
    Olyan anyukákat ismerek, akik 5 percesnél még hajat vasaltak és fontos volt, hogy a szemceruzát vigyék a kórházba is. Nekem ez fura, de azt kell, hogy mondjam, hogy jó édesanyák lettek belőlük, imádják a gyerekeiket. Szóval szerintem nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya…..
    Azért az elképesztő, hogy mennyire kell egy ilyen facebook-os poszthoz hiúnak lenni…. De hát van, akiknek ezek a külsőségek fontosak….
    Én annyira boldog voltam a gyerekeim születésénél, hogy eszembe se jutott, hogyan nézek ki….

  5. EperTorta says:

    Hát kövezzetek meg, de én sminkes meg fodrász nélkül is igen jól néztem ki szülés után pár perccel. Pedig keményen megcincáltak a végén. Gondolom az adrenalin, meg a boldogság, meg a hormonok simították el a gyűrődéseket az arcomon. Na de szülés után 1-2 órával…..huhh, kb 20 évet öregedtem, nem lett volna az a sminkes, aki nekem normális arcot rajzol 😀

  6. viorica says:

    Lehet, hogy szegény apuka otthon hónapok óta a legújabb photoshoppal gyakorol! 🙂 Persze vannak szerebcsések is, akik tényleg baromi jól néznek ki utána, mert mondjuk 2 óra alatt nevetve megszületett első gyermekük! Ismerek olyat! 🙂 Pikk-pakk megszült, első gyerek, a vajúdás alatt viccelődtek, beszélgettek, majd villámgyorsan kinyomta a babát és mosolyogva fényképezkedett, persze nem a nagy nyilvánosság számára, de tény, hogy akár oda is elmehettek volna a képek! 🙂

  7. Nemlajos says:

    Én szerencsére nem találkoztam még ilyennel – élőben. Viszont szoktam morogni mások szülés utáni fészbukképeket látva, hogy “ez meg mér’ néz ki ilyen jó, a francba már!?”
    Lehet, hogy ez a titkuk?
    🙂

  8. viorica says:

    Vihogva olvastam az írásodat, de szomorú, hogy tényleg egyre többen ilyenek! Azt megértem, hogy szülés előtt elmegyünk fodrászhoz, utána sokáig úgyse lesz lehetőség sokaknak, tök okés a szőrtelenítés, hajmosás szülés előtt, ezeket én is megtettem! Na de hogy sminkelni, fésülködni utána? Na nem! Nálunk rólam nem is ment ki kép az éterbe a Kislányunk születésekor és ez a Kistesónál is így lesz! Nálunk őka főszereplők! 🙂 Szerintem senki nem is várja el, hogy az Anyuka pár perccel a kitolás után úgy pózoljon, mint az esküvői képeken!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!